“היום למגייס יש דרך להגיע לכל אחד בעולם באמצעות ה-LinkedIn. הם לא ממש צריכים Head Hunters כי הם יודעים להגיע לאן שהם צריכים. מגייסים זקוקים לאנשים שיעשו עבודת איתור, Hunting והשמה רק במקרים הבאים: משרה שמאוד  קשה לגייס אליה – שיושבת על אזור גאוגרפי ונישה מאוד מסוימת… סיטואציה נוספת זה משרה שהיא מאוד דיסקרטית – למשל, הולכים לפטר מישהו ולא רוצים שאפילו ב-HR ידעו… הסיטואציה השלישית שהיא דיי רווחת זה ש-HR-ים לא מעוניינים להתחיל לראיין 40 מועמדים… ואני מביאה לה את האוכל לעוס.

 (רינת נחום על השינוי שעבר עולם ה-Head Hunting בשנים האחרונות עם כניסת ה-LinkedIn)

“יש עוד חוק שאסור לעשות: בחיים לא לתבוע את המקום עבודה. תמיד תגיע לגישור, תפסיד 100 אלף שקל אבל אל תפסיד את היכולת ההשתכרותית שלך ל-20 שנה הבאות. כי כל מעסיק שידע שתבעת או הגעת לבתי משפט או הבאת עורך-דין לשימוע – לא יתעסק איתך. ויש לי סיפורים מפה עד בלגיה של כאלה שהתלוננו שהגיעו להם בונוסים וקונוסים והיום הם כבר יושבים 3 שנים בבית. אף אחד לא מוכן לגעת בהם.”(רינת נחום על אחד הדברים העיקריים מהם צריך להיזהר בעת קיום יחסי עובד – מעביד)

רינת נחום ניהול קריירה Head Hunting

רינת נחום, מומחית בעולם התעסוקה, ניהול קריירה והעצמה אישית תעסוקתית, Head Hunter העוסקת בגיוס והשמת עובדים בתפקידי ניהול.

רינת שימשה בתפקידי ניהול בכירים במהלך הקריירה שלה. היא החלה את דרכה כסמנכ”ל חברת “אנשים ומחשבים” והייתה לאחת המנהלות הבולטות בתחום ה-IT. היא הקימה את הפורום המוביל של המנמ”רים בישראל, פורום 3C ובהמשך ניהלה את הפיתוח העסקי בחברת “הדקה ה-90”. רינת כיהנה כמנכ”ל חברת “כיוונים”, שעיקר לקוחותיה חברות פרימיום במשק הישראלי וכמנכ”ל חברת “טוטלי” תקשורת שיווקית פרסום ויחסי ציבור.

רינת בוגרת לימודי הכשרת דיירקטורים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, לימודי “נשים בתפקידי ניהול בכיר” מטעם המכללה הישראלית לניהול היא בוגרת קורס בינ”ל מטעם ויצו העולמית לנשים מנהיגות. השנה תשתלב בלימודי תואר בממשל דיפלומטיה ואסטרטגיה בבינתחומי.


לאתר של רינת , לעמוד הפייסבוק של רינת , לפרופיל הלינקדאין של רינת


להאזנה לפרק עם רינת: