“להיות יזם זה לראות בעיה ולנסות לפתור אותה. זה לראות משהו קצת חריג ולנסות לחשוב בצורה קצת אחרת ממה שאנשים אחרים חושבים… יזמים שהצליחו נכשלו יותר מפעם אחת בדרך ובסוף הגיעו למקום שרצו”

(רועי רמון על יזמות)

“כשאני מסתכל לאחור ומנתח איפה התקשרויות עם סטארטאפים הצליחו או לא הצליחו אז הרבה פעמים כי החיבור הזה לא היה מוצק, או כי החיבור הזה היה ממניעים שהיו שונים. התוכנית שהתחלנו אותה באינטל לפני שנה היא בעצם מלווה התקשרות שיש לאינטל לאורך למעלה מ-40 שנה שאינטל נמצאת בישראל. אינטל היא שותפה משמעותית באקוסיסטם של ההייטק הישראלי. התוכנית הזו באה למלא איזשהו פער שנקרא לזה קלות הגישה של סטארטאפים לתוך אינטל. אינטל היא כ”כ גדולה וכ”כ משמעותית בארץ שלא ולא תמיד ברור עם מי כדאי לדבר. ומה שאנחנו נותנים זה נקודת כניסה כדי שתוכל להכיר את כל הגורמים. החל מארגון ההשקעות שם – יש לאינטל קרן הון סיכון. לא כל חברה שנמצאת בתוכנית מקבלת השקעה. אינטל קאפיטל לוקחת ומנתחת כל חברה בנפרד עפ”י שיקולים אסטרטגים. אנחנו כן עובדים בצמוד לקרן השקעות אבל זה שחברה התקבלה לתוכנית לאו דווקא אומר שהקרן הון סיכון של אינטל תשקיע בהם. דרך אגב, לא תמיד החברות הן בשלב שרוצות לגייס, זאת אומרת, הן יכולות להגיע לתוכנית כדי לעשות Scaling ל-Market reach שלהן שזה אומר שהן רוצות לדוגמה להתפתח לכיוונים שאינטל מאוד חזקה בהן. הם רוצים להגיע לדוגמה לשוק האסיאתי. אז הרבה פעמים סטארטאפים שמצטרפים לתוכנית לאו דווקא מחפשים את ההשקעה, הם מחפשים איזשהו אלמנט טכנולוגי שחסר, לדוגמה, אזושהי יכולת שאנחנו נוסיף לתוך המעבד כדי שייתן לסטארטאפ איזשהו פיתרון לטובת בעיה שהוא צריך לפתור. “

(רועי רמון על הצטרפות של סטארטאפים בישראל לאקסלראטור של אינטל)

רועי רמון יוסי דהן

רועי רמון, מקים ומנהל תכנית האצת הסטארט-אפים של אינטל ישראל, תכנית ייחודית לחברות סטארטאפ המבוססת על שותפות עסקית עם אינטל, ה-Ingenuity Partner Program. התכנית פונה לחברות סטארטאפ בתחומי ה-IoT, מובייל, סייבר ומחשוב לביש.

לפני שהקים את תכנית ההאצה, רועי ניהל את תכנית החדשנות ביחידת ה-Wireless של אינטל ישראל.
רועי משמש גם כמנטור לחברות סטארט-אפ, יועץ טכנולוגי ופעיל בקהילת הסטארט-אפים בישראל.


לתכנית ה-IPP של אינטל


להאזנה לפרק עם רועי: