“אני יכולה להגיד לך בוודאות שחברות הייטק היום, ובטח החברות הרב-לאומיות בישראל, כמו אלו שמשתתפות בוויקאתון הזה (שארגן איגוד ה-IATI), כולל אינטל, גוגל, מיקרוסופט, קודאק, מארוול, מוטורולה, איביי, סימנס, HP ו-GM – מקבלות בברכה נשים, התנאים מצויינים, מאוד רוצים לראות יותר ויותר נשים בתפקידים הטכנולוגיים וגם כמה שיותר גבוה”

(קארין מאיר-רובינשטיין על ההזדמנויות לנשים בתעשיית ההייטק)

“אני אתן נתון ממש בסיסי מהנתונים של הלמ”ס. 105 אלף נשים היום בתעשייה. כ-190 אלף גברים בתעשייה. הנשים מהוות כ-36% בטכנולוגיה. וככל שעולם ברמת התפקידים הניהוליים הטכנולוגיים אז אנחנו רואים ירידה באחוז ובמספר אבסולוטי של הנשים בתעשייה. וכן יש עדיין פער ויש הרבה מה לעשות. אני רוצה להפריד בין רוצות לבין יכולות. קודם כל זה באמת תלוי ברצון של נשים שרוצות לעבוד ורוצות להתקדם, שרוצות להיות קרייריסטיות. בא לא נשכח – יש כאלו שגם לא רוצות. יש כאלו שרוצות לעשות גם הרבה דברים אחרים וזה בסדר גמור – כל אחת בוחרת את הבחירות שלה. יש הרבה אפשרויות אבל באמת זה קשור לבחירה קודם כל, לאחר מכן כמובן שזה קשור גם ליכולת. ממה שאני רואה וממה שאני חוויתי, גם מהדרך שאני עשיתי וגם נשים ובחורות צעירות שאני מדברת איתן, מאוד קשור למוטיבציה של האשה”

(קארין מאיר-רובינשטיין על המציאות של נשים בתעשיית ההייטק)

קארין מאיר-רובינשטיין יזמות נשית הייטק יוסי דהן

קרין מאיר רובינשטין היא מנכ”לית האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI). IATI הוא ארגון הגג הישראלי לתעשיות ההיי-טק ומדעי החיים, המאגד למעלה מ-600 חברים מכל הסקטורים באקו-סיסטם הישראלי: מרכזי פיתוח רב-לאומיים, קרנות הון סיכון, סטארט-אפים, חממות, מאיצים טכנולוגיים, משקיעים פרטיים, חברות מסחור אקדמיות ורפואיות ונותני שירותים.

לפני כן כיהנה קרין כשותפה בכירה ומנהלת הפיתוח העסקי במשרדי עורכי הדין המסחריים המובילים בישראל.

קרין נבחרה פעמיים ברציפות לרשימת “100 הצעירים המובילים בעסקים” של מגזין פורבס ישראל ולרשימת “40 הצעירים המובילים בעסקים” של דה-מרקר.

קרין חברה בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב, חברה בוועדת האיתור של הרשות הלאומית למחקר, לפיתוח ולחדשנות טכנולוגית, וחברת הנהלה בלשכת המסחר ישראל-אמריקה. היא יושבת בוועדות מייעצות של ארגוני יזמות וטכנולוגיה שונים, ומוזמנת לשמש כדוברת בכנסים מובילים בעולם.

בעלת תואר ראשון בכלכלה וכן במשפטים, ותואר שני במנהל עסקים, כולם מאוניברסיטת תל אביב.


לאתר האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות ה-IATI


להאזנה לפרק עם קארין: