“אנחנו באים לאותם חניכי יוניסטרים ואומרים להם: תקשיבו חבר’ה, יכול להיות שגדלתם בבית הכי דל אמצעים שיש, ויכול להיות שבאתם ממשפחה מפורקת, ויכול להיות שלמדתם במוסד החינוכי הכי Low level שיש במדינת ישראל – אבל זה לא אומר שאתם לא יכולים להצליח. וזה השלב הראשון בשינוי בחיים שלך – להבין שאתה מסוגל !!! השלב השני זה לבנות את המסלול בדרך להצלחה – וגם שם אנחנו נמצאים. אנחנו מחזיקים את היד לאותם בני נוער וצעירים בכל השלבים בדרך להצלחה. עכשיו זה תלוי רק בהם…

(בת שבע משה על השלב הראשון שעוברים חניכי יוניסטרים במסגרת התכנית יזמות של העמותה)

“אתה צריך להבין שהחיים הם בידיים שלך ושאתה צריך לקבל החלטות נכונות כדי להגיע למקומות שאתה חולם עליהם. לקחת אחריות על החיים שלך. נורא קל לוותר לעצמי ולהגיד ‘אוקיי, דפקו אותי בחיים, אני מהאוכלוסיה הזו והזו, אני נולדתי בעיר הזו והזו וההורים שלי עניים, אז כנראה אני לא אצליח ושם אסיים’. ויש המון אנשים שבוחרים בדרך הקלה וזו הדרך הקלה. הדרך הקלה הזו תוביל אתכם לחיים קשים ואתם לא רוצים חיים כאלה. תסתכלו על הכרישים הגדולים ואל תסתכלו עליהם מלמטה – תסתכלו עליהם כשווים בני שווים – אתם יכולים להיות שם. זה לא סיסמאות – זו אמת”

(בת שבע משה על הגישה שצריכה להיות לצעירים מהפריפריה שרוצים להצליח)

בת שבע משה יזמות בני נוער פריפריה יוסי דהן

בת שבע משה, מנכ”לית יוניסטרים, עמותה שהוקמה ע”י יזם ואיש העסקים רוני צארום במטרה לשנות את פני החברה במדינת ישראל ולהעניק לבני נוער מהפריפריה, אשר אינם חשופים למעגל ההצלחה הקיים במרכז הארץ, את ההזדמנות להצליח ולממש את הפוטנציאל הטמון בהם.

בת שבע בת 30 (ולא בת 7 כמו שנהוג לחשוב) מפרדס חנה. מזה חמש שנים בעמותת יוניסטרים – כיהנה בתפקידים ניהוליים שונים בעמותה – ניהול הקהילה העסקית, הובלת תוכנית הלימודים והפדגוגיה, וניהול תוכנית הבוגרים. בת-שבע התחילה את דרכה בעמותת יוניסטרים כמנהלת מרכז היזמות של העמותה בעיר עכו, בה התגוררה בשמונה השנים האחרונות במסגרת גרעין משפחות צעירות אשר הובילו פרוייקטים חברתיים בעיר.

בת-שבע בוגרת תואר שני בייעוץ ארגוני באונ’ חיפה ותואר ראשון בתקשורת ומשאבי אנוש.

אמא למולדת ולגליל.


אתר עמותת יוניסטרים , עמוד הפייסבוק של עמותת יוניסטרים


להאזנה לפרק עם בת-שבע: