“הרבה פעמים יש כל-כך הרבה דברים לעשות, כל-כך הרבה עצות והמלצות מאנשים שלפעמים קשה מאוד להבדיל בין עיקר לטפל. העיקר בעיניי הוא לצאת לשטח, לוודא שמה שאתם רוצים לעשות, הפתרון, הרעיון שלכם, הוא רלוונטי, הוא מחובר, הוא צורך אמיתי של אנשים בשטח. והרבה פעמים אומרים ליזמים: אל תתאהבו ברעיון שלכם – תתאהבו בבעיה !!! כי סביר להניח שלמרות החוויה האישית, וההכרות שלכם והמקצועיות שאתם מביאים – יש עוד תיקונים ודיוקים גדולים ומשמעותיים שאתם צריכים לעשות. תלכו לחפש אותם כמה שיותר מהר – לא לחפש את זה שאתם צודקים. הדבר השני, החברתי הוא באמת הערך המוסף, למרות שהוא ליבת העניין והמטרה שבעצם לשמה יזמים ניגשים למשימה הזו – אתם חייבים לעמוד בסטאנדרט, אתם חייבים שבעצם כשרואים אתכם בפעם הראשונה ישבו איתכם ותצאו כשידכם על העליונה אל מול כל סטארטאפ טכנולוגי אחר גם אם הוא רק עסקי”

(עומרי בורל על יזמות חברתית)

“דבר אחד זה תמיד לדבוק ברעיון. זאת אומרת, שבדרך פוגשים הרבה מצבים שאומרים אולי נעשה ככה או שאולי נעשה אחרת… וזה התחיל ממשהו מאוד נכון. אז ללכת עם הלב. זה באמת זה. כי הפתרון לא צץ סתם, הרעיון לסטארטאפ לא צץ משום מקום. הוא צץ מצורך אמיתי, ובמקומות שקצת מתבלבלים וקצת יש יציאות – לזכור לחזור לליבה. והדבר השני זה להעז. לראות את ההזדמנות ולעוט עליה גם אם השעה היא אחת בלילה והדבר היחיד שרוצים לעשות זה ללכת לישון – אז לא.”

(מיקה אזגורי בהמלצות ליזמים מתוך החוויה האישית שלה כיזמת)

“התחום עצמו נקרא Social Tech והוא עדיין לא ממש מוכר בארץ. הרי ישראל כל-כך ידועה ביכולות הטכנולוגיות שלה, בחדשנות, בפיתוח, ביצירתיות, בגמישות היזמית הישראלית שבעצם הפכה את ישראל להאב השני בגודלו אחרי הסיליקון וואלי ליזמות טכנולוגית. ומעבר לזה, היכולות של טכנולוגיה לקחת פתרון ולייצר לו סקיילביליות ולאפשר לו להנגיש פתרון לאוכלוסיה מסוימת בצורה מאוד מאוד רחבה הופך את העולם הטכנולוגי לקנדידט מצוין בלשפר את הפתרונות החברתיים.”

(מיקה אזגורי על Social Tech)

עומרי בורל מיקה אזגורי מאיץ חברתי הראלי יוסי דהן

בפרק זה מתארחת עומרי בורל, מהצוות המנהל של ה”ראלי”, המאיץ הראשון בישראל לסטארטאפים עם אימפקט חברתי. עומרי גם שותפה ומייסדת של מינגה – הזירה לעסקים חברתיים. עוד בפרק זה, מיקה אזגורי, שמספרת על המיזם החדשני TaskMe שהיא מובילה במסגרת אקסלרטור ה”ראלי“.


לאתר האקסלראטור של הראלי , לעמוד הפייסבוק של הראלי , לעמוד הפייסבוק של הסטארטאפ TaskMe


להאזנה לפרק עם עומרי ומיקה: