נמרוד הראל היה בכתה ד’ כשאבא שלו קנה לו את ערכת הקסמים הראשונה שלו. בשנים שלאחר מכן הוא היה מופיע בימי הולדת לילדים ועושה מזה כסף. בצבא הוא רצה לעשות קסמים לחבריו ליחידה אבל אז גילה שהוא לא יכול לעשות קסמים בלי האביזרים שלו ולכן החליט שהוא רוצה ללמוד את התחום יותר לעומק. הוא נחשף לתחום שנקרא Close up magic והתמקד בקסמי קלפים.

כשהשתחרר מהצבא הוא שלח מכתבים לכל חברות ההפקה בארץ והציע עצמו למופעי קסמים. כעבור חודשיים קיבל טלפון מחברת הפקות שביקשה ממנו להופיע בפני חברת “מקורות”. המופע היה מוצלח מאוד ובעקבותיו הגיעו הצעות נוספות.

כשסיים את לימודי הנדסת תוכנה החליט שלפני שהוא בונה את הקריירה שלו בהייטק הוא רוצה לבדוק אם הוא יכול להפוך את התחביב שלו, אומנות חושים, למקצוע. הוא קבע לעצמו יעדים ואמר שאם תוך שנה הוא מגיע אליהם אז זה יהיה סימן שהוא יוכל להתפרנס מזה. באותו זמן היו לא מעט אמני חושים כמו ליאור מנור, שימי אטיאס, אמיר לוסטיג ואחרים שהתארחו בתוכניות אירוח או שהיו להם פינות קבועות שם. הוא ראה איך המתחרים שלו מופיעים בתוכניות אירוח כדי שיום אחד אולי יתנו להם תוכנית משלהם והבין שכדי שהוא יוכל לבלוט מעל כולם הוא צריך תוכנית משלו…

מאז נמרוד הופיע במספר תוכניות טלוויזיה ששודרו בפריים טיים של ערוץ 2 ו-10. לפני כשנתיים הוא פיתח פורמט בינלאומי מצליח לשעשועון טריוויה בשם “The Big Picture”.

בראיון עם המנטליסט נמרוד הראל מספר נמרוד על הדרך שעשה לפריים טיים בערוצי הטלוויזיה המסחריים, על מה שמנחה אותו בעשייה המקצועית ולמה אין לו בעיה לחשוף בפני המתחרים שלו את מה שהוא עושה ומה שהוא מתכנן לעשות.

“סיימתי לעשות את התכניות (“מחשבות נסתרות”), הגשתי אותן לערוץ 10 וכמה ימים לפני עליית התכנית מתקשרים ואומרים לי “תקשיב, אנחנו צריכים שתכתוב Info על התכנית (כשאתה לוחץ על הכפתור בשלט שמופיעה עליו האות i אז מופיע מידע על התכנית). אז כתבתי ככה: “המנטליסט נמרוד הראל יוצא לרחובות להדהים את העוברים והשבים בתופעות מדהימות שקשורות למוח, לגוף, מה שבניהם ומה שמעבר להם”. התקשרו אליי מערוץ 10 ואמרו “תקשיב, זה מצוין רק שלא הבנו את המילה הראשונה. מה זה מנטליסט?” אמרתי להם “מה זאת אומרת מה זה מנטליסט?! זה מה שאני עושה. זה לא בדיוק קוסם, קוראים לזה מנטליסט”. אז הם אמרו לי “לא טוב. זה נשמע סוטה. הורים לא יתנו לילדים שלהם לצפות בתכנית כזו. זה נשמע שיש לך בעיה מנטלית, שמשהו לא בסדר איתך בראש. תמצא שם אחר”. ואז אמרתי לעצמי שמה שאני בעצם עושה זה לתמרן את חמשת החושים של בני באדם כדי ליצור איזושהי אשליה של חוש שישי – אז בא נקרא לזה אומן חושים. בדיעבד, אגב, זו הייתה טעות כי אומן חושים זה נשמע יותר סוטה ממחשבות אסורות ומנטליסט ביחד, זה נשמע משהו חושני. אבל משם נולד הביטוי אמן חושים ואז הוא תפס, כולם בארץ קוראים לזה אמן חושים“.

(נמרוד הראל על הגלגול שעבר המונח מנטליסט בארץ לאמן חושים)

לאתר של נמרוד , לעמוד הפייסבוק של נמרוד

לראיון המלא עם נמרוד הראל: