“החוויה של הוויקאתון לנשים הייתה חוויה נהדרת. הלוואי והבת שלי הייתה מספיק גדולה כדי שהייתי יכולה להביא אותה, כדי שהיא ממש תראה איך נשים באמת עובדות בתעשיה, לחוות את זה ממש מקרוב, לראות איך אנחנו מתמודדות עם כשלונות ומתגברות על זה, מגיעות להצלחה, עובדות כצוות, אני חושבת שזו חוויה לחיים… זו חוויה נהדרת, לראות משהו שחשבת עליו באמת קורם עור וגידים והופך להיות מוצר אמיתי עם פוטנציאל והלוואי ויעשו עם זה משהו”

(רוני ווסרמן על יזמות נשים בכלל וההאקתון נשים בו השתתפה בפרט)

“בשבוע הזה היה שיתוף פעולה מצוין בין מתכנתות, בנות שבאו מחברות בינלאומיות שונות, משהו שלא קורה ביומיום. השיתוף פעולה ביננו ואיך שעבדנו ביחד, כולל הרעיון והביצוע היה יוצא דופן. אני רוצה גם להודות לארגון ה-IATI שנתן לנו את האפשרות הזאת לפגוש את כל המתכנתות, לחשוב על רעיון, לממש  ולהציג אותו – זו חוויה נהדרת. בזמן שאנחנו פיתחנו ועבדנו על המוצר אז כל יום ביקרו אותנו מנכ”לים מחברות שונות של המתכנתות שהשתתפו בפרויקט הזה, וזה מאוד מאוד תרם לנו ועזר לנו להתקדם עם הדברים שלנו ובמיוחד בלהכין את המצגת של היום האחרון”

(סימונה ליסקר על חוויית ההאקתון)

“אני תלמידה כתה יב’ באורט חולון. באתי לפה מאירגון SheCodes. הציעו את זה בקבוצת הפייסבוק שלנו. SheCodes זה ארגון של נשים בוגרות בהייטק לקידום נשים, ובשנה האחרונה הם פתחו גם תוכנית לנערות בתיכון. יש שלושה סניפים, אנחנו נפגשות פעם בשבוע ובנות יכולות פשוט לבא וללמוד לתכנת. גם בנות שאין להן ידע בתכנות ולא ללמוד אלא רק מתעניינות בזה. הן יכולות לבא ולראות וללמוד איך זה. זה בחינם. בד”כ בנות מביאות מחשב נייד – הרבה יותר נח לעבוד ככה”

(שני מארגון SheCodes מספרת על המסגרת המיוחדת הזו)

רוני ווסרמן Marvell סימונה ליסקר מוטורולה שני SheCodes יוסי דהן האקתון נשים

בשבוע של ה-6 למרץ 2016 נערך אירוע יוצא דופן בתחום היזמות הנשית לרגל יום האשה. את האירוע ערך איגוד ה-IATI, האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות. 35 נשים מוכשרות במיוחד נשלפו מ-10 מרכזי פיתוח מובילים בארץ כדי להתחרות בהאקתון לנשים שנערך במשך חמישה ימים (וויקאתון) בחברת מארוול. בפרק זה המשתתפות בתחרות משתפות בחוויה המדהימה שעברו: רוני ווסרמן מחברת מארוול, סימונה ליסקר מחברת מוטורולה ושני מארגון SheCodes.


להאזנה לפרק: