“אני תמיד אומר ליזמים שבדרך: ‘אני הורס החלומות שלכם !!! לא כי אני רוצה להרוס לכם ממש את החלום אלא כי אני רוצה להחזיר אתכם לקרקע ולחזק בכם את האמונה שהמיזם שלכם טוב, אבל לא כחלום – אלא כמציאות’.”

(יניב אסס, מקים SocialTechLab, על התהליך שצריך לעבור היזם בהקמת המיזם באקסלראטור)

“בראש ובראשונה יזם צריך להבין מה הרעיון שלו. אני נתקל בלא מעט מיזמים ויזמים שקשה להם להסביר מה הרעיון, מה אתה מוכר לי, מה זה? ואני שולח אותו הביתה ואומר לו לך, תחשוב, תתייעץ ותחזור אליי ונתקדם. כי בסוף אם היזם לא מבין מה המיזם אז לנו בתור תוכנית יהיה קשה מאוד להסביר לו מה המיזם שלו. אז היזם צריך לבא יחסית מגובש. הוא חייב לעשות סקירת שוק כזו או אחרת, להבין באיזה שוק הוא פועל, להבין את המתחרים שלו, להבין את חסמי הכניסה, חסמי יציאה, להבין את קהל היעד שלו – איך הוא מגיע אליו. דברים מאוד מאוד בסיסיים שכל יזם חייב לדעת. אני לא אומר שהוא צריך להכין תוכנית עסקית אבל כן בגדול באיזה שוק או באיזה אקוסיסטם הוא פועל. יזם שמגיע לתוכנית צריך להיות Open Minded. הוא צריך להיות פתוח לשינויים. יזמים שמאוהבים ברעיון שלהם יהיה להם קשה מאוד להתפתח ולהתקדם. אני לא אומר שהוא לא צריך לאהוב את הרעיון שלו אבל לא יותר מידיי. כי מטרת התוכנית היא לקחת את היזם ולפתוח אותו, לקדם אותו, להוביל אותו אל מחוזות שהוא לא ציפה להיות שם ורק פיחות מחשבתית יכולה להוביל אותו לשם. את התהליך הזה אנחנו עושים באמצעות מערכת מיון מאוד קפדנית – גם דרך השאלון שלנו באתר וגם דרך מנגנונים אחרים שאנחנו עושים” 

(איך כדאי ליזמים להיכנס לתוכנית או אקסלראטור כזה או אחר)

יניב אסס מאיץ החברתי טכנולוגי socialtechlab יוסי דהן

יניב אסס, מייסד האקסלרטור SocialTechLab – מאיץ חברתי-טכנולוגי חדש בחיפה. תוכנית האצה SocialTechLab רואה חשיבות רבה בשימוש בטכנולוגיות לצורך פתירת בעיות חברתיות או מניעתן.

אחרי שעבד שנים בתעשיית ההייטק, פנה יניב לעולם היזמות כיזם וכמנטור ובימים אלו ממש מקים בחיפה את המאיץ החברתי-טכנולוגי הראשון בצפון


לאתר האקסלראטור , לעמוד הפייסבוק , לעמוד המיטאפ


להאזנה לפרק עם יניב: