“תמיד הייתי סקרן לדעת, תמיד שאפתי ללמוד מכל מקום אפשרי, ותכונה שחשוב לעודד אצל ילדים חוץ מסקרנות זה היכולת ללמוד לבד ולשאוף !!! לשאוף גבוה, לשאוף שיהיה לך חלום בראש כבר בגיל קטן, גם אם זה לא איך להשיג את החלום – חשוב שיהיה את החלום הזה כי משם אפשר לעשות מהלכים כמו ללמוד תכנות, ללמוד ניהול עסקי, להתחיל להתקדם בחיים, ליצור דברים משלך. ואחרי שיש לך את החלום והחזון הראשוני אתה יכול כבר לעשות הכל”

(שי דהן על התכונות החשובות בילדים יזמים)

“צריך גם לדעת לקחת סיכונים ולשבור מחסומים. הסקרנות ביחד עם היכולת לקחת סיכונים שאחרים לא היו ממהרים לקחת – זה יכול לקדם אותם לעבר בבצלחה שלהם”

(פאבל על התכונות החשובות בילדים יזמים)

“מה שהניע אותי זה מה שרואים בחדשות – ‘סטארטאפ נמכר בהרבה מאוד כסף’, אנשים הצליחו, הם נחשבים להצלחה גדולה. כל מי שעשה סטארטאפ ועשה אקזיט נחשב לגיבור תרבות ישראלי, למישהו שהגיע להישג גדול…”

(שי דהן על המוטיבציה להיות יזם)

יזמים צעירים שי דהן שני דניאל פאבל פליט יוסי דהן

כינסנו שלושה יזמים צעירים מקהילות יזמות שונות בישראל לספר על דרכם לעולם היזמות. מה מניע אותם לעשייה בגיל כ”כ צעיר? מה החלק של הסביבה בבחירה שלהם? ואילו המלצות הם נותנים לנערים שרוצים להיכנס לעולם היזמות ולהורים שרוצים לעודד את ילדיהם ליזמות?

פאבל פליט, בעלים של חברת WBD, חברה ייחודית המספקת שירותים מקיפים בתחומים שונים, ביניהם אחסון אתרים, פיתוח אתרים ואפליקציות, קידום ושיווק ברשת ובדיגיטל ועוד. פאבל גם הבעלים של חברת xValue360 חברת שהוקמה במטרה למנף ניסיון  ויידע נצבר של שנים, בארגונים מהגדולים במשק, לקחת חלק פעיל בתהליכי ההשבחה של חברות עסקיות בינוניות וגדולות ולהביא אותם לצמיחה רווחית ברת קיימא.. פאבל גם בוגר תכנית עמותת יוניסטרים – תכנית המעניקה לבני הנוער מהפריפריה את מיטב הכלים כדי להפוך למנהיגים עסקיים וחברתיים בישראל – כלים המעצימים אותם ומשמשים להתפתחותם האישית ולתרומתם לקהילה.

שי דהן, בן 17, מנהל רשת חממות יזמות Tech Lounge תכנית שהוקמה במטרה ליצור סביבה יזמית עבור תלמידי תיכון. שי גם מפתח אפליקציות ושותף בפרויקט החברתי Sugerman.

שני דניאל, בת 17, מנהלת סניף ב-She codes Next Generation – תכנית לתלמידות כיתות ט’-יב’ שבמסגרתה ניתנת עזרה בלימוד תיכנות והעשרה בתחומים טכנולוגיים.


עמוד הפייסבוק של Tech Lounge , עמוד הפייסבוק של She Codes Next Generation , עמוד הפייסבוק של WBD , עמוד הפייסבוק של xValue360 , עמוד הפייסבוק של עמותת יוניסטרים


להאזנה לפרק: