לונלי פלג (פלג כהן) היה לוחם בגולני. החברים ביחידה שלו כל הזמן דיברו על הטיול לתאילנד אחרי הצבא. כשהשתחרר הוא לא ראה סיבה לעשות פסיכומטרי וללכת לאוניברסיטה. בנהריה, העיר בה גדל, היה נהוג ללכת לעבוד במפעל בשלומי אחרי הצבא. גם האופציה הזו לא נראתה לו. אז הוא החליט ליסוע לטייל עם החברים בתאילנד. מה כבר יכול להיות רע בטיול לתאילנד?!

כשהגיע לשם הוא הרגיש שמתחולל בו שינוי. הוא התחיל לקרוא ספרים, להתעניין בהיסטוריה, ללמוד אנגלית בזמן קצר, להכיר שם אנשים מגניבים, תרבויות ואוכל. הוא למד כל כך הרבה מהמסע לתאילנד ונפאל ולאוס… במהלך טיול של כמה חודשים החשיבה שלו השתנתה. הוא החליט שזה מה שהוא רוצה לעשות – להמשיך לטייל בעולם. אז הוא המשיך לטיול לאוסטרליה וניו זילנד. כשהיה שם, החברים סביבו אמרו לו כל הזמן שזה כיף לטייל אבל אי אפשר לעשות את זה תמיד. "אתה חייב לחזור לחיים האמיתיים" הם אמרו לו, "אתה חייב לחזור לחיים שלך, אתה לא יכול להיות כל הזמן ככה – זה כיף אבל זה לא החיים האמיתיים". אחרי שנה הוא חזר לארץ. מיד כשחזר התחילה מלחמת לבנון השנייה. הוא גוייס למילואים בצו 8 והיה באלכסנדרוני. הוא נלחם עם היחידה שלו 14 יום בלבנון. כשהיה על גג בלבנון וירו עליו הוא אמר לעצמו שאם הוא שורד את המלחמה הזו אז הוא עושה מה שהוא רוצה, ומה שהוא רוצה זה לטייל. את המלחמה ההיא הוא שרד ומאז הוא מטייל…

ב-13 שנים מאז שיצא לטייל בעולם, הספיק לונלי פלג להיות ב-130 מדינות. בשנים האחרונות הוא התחיל לתעד את מסעותיו בדף הפייסבוק שלו – שם יש לו מעל ל-64,000 עוקבים. פלג מגיע לארץ פעם בשנה, בד"כ בחודשים שבין ספטמבר לאוקטובר, ומרצה על מסעותיו בעולם. חברות כמו גוגל, אינטל וסמסונג מזמינות אותו להרצות בפני העובדים שלהן.

אבל מה שהכי מרגש את לונלי פלג זה יזמות חברתית. בין הפרויקטים החברתיים אותם הוביל במהלך מסעותיו בעולם אפשר למצוא בניית פארק אקולוגי בפאבלה בברזיל, עזרה לילדים נזקקים בפיליפינים, עזרה לילדים יתומים בקירגיזסטן, עזרה לילדים יתומים יהודים באוקראינה, בניית בית ספר בקמרון, עזרה לפליטים בהאיטי… הוא אפילו ביקר אסירים ביפן. בנובמבר הקרוב הוא נוסע לבנות בית ספר לילדים נכים בקניה.

"אני נורא רוצה לעודד ישראלים שבחלק מהטיול שלהם תהיה התנדבות. חצי שנה היית בדרום אמריקה או בהודו או לא משנה איפה – תחזיר שבועיים-שלוש לאותה יבשת, לאותה מדינה. יש אתר ישראלי מדהים שנקרא Giving way שמעודד התנדבות בעולם בחינם שעזרתי להם בהקמה של זה בהתחלה, הם עושים דברים מדהימים, שווה לבדוק את האתר. יש פרויקטים שאני לקחתי בהם חלק כשהיו זקוקים למתנדבים. ובכל מקום להתנדב ! גם בארץ, לא משנה איפה. ברגע שאתה מתנדב זה פותח לך את הלב. זה הכי כיף בעולם ! הכי כיף בעולם !"

(לונלי פלג על יזמות חברתית)

לאתר של פלג , לעמוד הפייסבוקלעמוד האינסטגרםלערוץ ביוטיוב

לראיון המלא עם לונלי פלג: