“התברכנו כאן בישראל בקהילה יזמית עם מדיניות דלת פתוחה. כשאנחנו קיבלנו את ההחלטה ורצינו להקים את הפעילות שלנו כאן אז ביקרנו בכל הקהילות בארץ – מצפון ועד דרום, חיפה, ת”א, הרצליה וירושלים, ובכל מקום אתה מגלה מחדש שמקבלים אותך בברכה, ופשוט חושפים בפניך הכל – את כל הטעויות, את כל ההצלחות, את כל הסודות… לא נתקלנו במשהו מפרגן כל כך.”

(חברי Tech7 על הפרגון של קהילת ההייטק הישראלית)

“דבר ראשון אני יגיד: ‘לך על זה !!!’. זו יוזמה מבורכת וייתן לך סיפוק מטורף הרבה יותר ממה שאפשר לדמיין. בנוגע לדברים שיכולים לעזור ולזרז את התהליך, אז בעצם לדעתי התברכנו כאן בישראל בקהילה היזמית ובכלל בקהילות כאן בארץ במדיניות דלת פתוחה. כשאנחנו קיבלנו את ההחלטה ורצינו להקים את הפעילות שלנו כאן אז ביקרנו בכל הקהילות בארץ – מצפון ועד דרום, חיפה, ת”א, הרצליה וירושלים, ובעצם בכל מקום אתה מגלה מחדש שמקבלים אותך בברכה ופשוט חושפים בפניך הכל. את כל הטעויות, את כל ההצלחות, את כל הסודות. אז הייתי אומר שזה הצעד הראשון בדרך לבניית קהילה. לא נתקלתי במשהו מפרגן כ”כ.” 

(דני ענבר על הקמת קהילה בתחום שהיזם רואה בו הזדמנות)

“אני אומר משהו מאוד חשוב: לך על זה !!! ללכת על זה, לעשות את זה, להתחיל. זה מה שנקרא: Zero to one. ההבדל בין 0 ל-1 הוא הרבה יותר גדול בין 1 ל-2, 2 ל-3 וכו’.זאת אומרת, פשוט להתחיל לעשות. אם אתה רוצה אז תתחיל לחשוב על האירוע הראשון שאתה הולך לעשות מחר. ותשלח לאנשים בפייסבוק. גם אם הוא לא יצא לפועל הכי טוב בעולם – לא משנה, עשית משהו, התחלת, יש לך את הצעד הראשון. ללכת על זה, לקפוץ למים, לא לחכות. כמובן להתייעץ תוך כדי, ואנחנו התייעצנו המון תוך כדי ודיברנו ועד היום אנחנו מתייעצים.”

(גלעד כספי על הקמת קהילה בתחום שהיזם רואה בו הזדמנות)

יותם צוקר, גלעד כספי ודני ענבר הם מהמקימים של קהילת Tech7. קהילת TECH7 הינה קהילה טכנולוגית ללא מטרות רווח המחברת את השחקנים העיקריים המובילים את סצנת ההייטק מאזור באר שבע והדרום הפועלת לקידום חדשנות, יצירתיות וחיזוק האקו-סיסטם בין: התעשייה, האקדמיה והיזמים.

בנוסף, השלושה גם מעורבים בפעילויות נוספות לקידום היזמות באיזור הנגב כמו פורום  20-80- פורום הסטודנטים להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. כמו כן, השלושה מובילים את ארגון Starter – מרכז היזמות והחדשנות של אוניברסיטת בן גוריון.


לעמוד הפייסבוק של Tech7לעמוד המיטאפ של Tech7 לקורס היזמות Starter Classלאתר של Tech7 לאתר של פורום 20-80


להאזנה לפרק: