“זה מן מעגל, (בתור ילדים) קוראים את הדברים בסיפורים של ז’ול וורן ואחרים, ואז כשאנחנו גדלים אז אנחנו מייצרים את הסרטים האלה ויש כאלה שבאמת הולכים ובונים את הטכנולוגיות האלה, ואתה יכול לראות את כל מה שקורה היום עם ה-Star Wars, החבר’ה שבנו את ה-BB-8 הקטן הזה (הרובוט מהסרט) זה חבר’ה כמונו שגדלו על זה, ותמיד חלמו לעשות את זה. אנחנו עשינו לדוגמה משחק ב-Virtual reality ששמת בטבעת את ה-Jam ואז בעצם היה לך חרב אור שאיתה היית מפוצץ כוכבים בחלל. אז עבדנו עם החבר’ה בקהילה וראינו שהצורך הגדול הוא בעצם פלטפורמה שתאפשר ליצור. לא כולם יוצרים חומרה וגם כן הכישורים הם נדירים ומאוד יקרים מהרבה בחינות – כל ההתעסקות של לבנות חומרה בעצמך. ובאמת היום אנחנו מציעים SDK מאוד פשוט, תומכים בכל הפלטפורמות WIndows, Android, IOS תומכים בסביבות תלת-מימד כמו Uniteam ו-Unreal ככה שזה כל המשחקים החדשים, Virtual & Augmnted reality ומאוד בקלות אפשר לבנות את זה.”

(יונתן שיפר על יזמות והמעבר מחלום למציאות)

“זה תמיד מפחיד ומאתגר לעשות דברים שאתה יודע שגם גדולים שמים עליהם עיניים. אבל בסופו של דבר אם מסתכלים על זה בפשטות זה צוות קטן שעובד על פרויקט. יש להם את הבעיות שלהם ואת הכישלונות שלהם באותה מידה. אנחנו משתדלים תמיד לחדש, לשנות ולהפתיע. אבל אתה יודע שסה”כ אתה יכול לעשות את המקסימום שאתה יכול לעשות. אני יכול להגיד לך שאני רואה את זה ולא פעם אחת שדווקא החברות הקטנות, בגלל שאנחנו יכולים לזוז מהר, להשתנות, להבין את האתגרים והבעיות, אנחנו קרובים מאוד לקהילה ולחבר’ה שעושים דברים כאלה ברחבי העולם. אז אם אנחנו עובדים עם חברה גדולה ואומרים לך שיש משהו דחוף אז כבר ביום שלמחרת אתה עושה את מה שצריך, ואז כשאתה אומר להם ‘הנה חבר’ה אנחנו מוכנים’ ואז הם עונים לך שבועיים אחרי זה ‘אהה, אוקיי, הנה אנחנו פה'”

(יונתן שיפר על התחרות מול חברות גדולות)

יונתן שיפר, מייסד ומנהל המוצרים של חברת Gemsense. יונתן גם מוביל את פורום המחשוב הלביש בישראל, יועץ לחברות ומרצה בתחום. בפרק זה יונתן מדבר על הסטארטאפ שהקים בתחום ביחד עם אבי רבינוביץ’ ב-2014, על התפתחות עולם המחשוב הלביש, על הקשר ל-Virtual Reality ו-Augmented Reality, ועל איך צמח להיות יזם.


Gemsense


להאזנה לפרק עם יונתן: