“בפגישה שלכם עם משקיעים תשתדלו לא להוציא את הלפטופ שלכם מהתיק, גם לא לפתוח את האפליקציה – תנסו לעבור מסך… הטעות מספר אחת: אתה חייב צוות – בלי צוות אל תבוא… הדבר השני: אתה חייב טכנולוגיה. להמשיך להסתובב עם פאוור-פוינטים זה לא טכנולוגיה… טעות נפוצה שאני רואה אצל יזמים – הם יושבים עם המשקיע ומוכרים לו את הטכנולוגיה… בתור משקיע אני לא מגיע כדי לקנות מכם את האפליקציה, אני לא בא להיות אפילו לקוח של האפליקציה – אני בא לתת כסף שלי תמורת מניות שלכם. זה התהליך, הוא נורא פשוט. שבו שם, תמכרו חזון, תמכרו סקלביליות, תמכרו שוק גדול, תראו שאתם מכירים את השוק שלכם, תראו שיש לכם קשרים בשוק… תשבו, תלמדו, תכירו, תבואו ולא רק תרשימו אלא תראו שאתם יודעים לספק את מה שאתם אומרים” (טל כתרן על גיוס כסף ממשקיעים בשלבים המוקדמים של הסטארטאפ)

טל כתרן הוא גורו אקסלראטורים ומקים אקסלראטורים סדרתי. הוא הקים עד כה 7 תוכניות שונות ברחבי הארץ, מכרמיאל ועד באר שבע ובנוסף מלווה תוכניות רבות נוספות. בשנה האחרונה יצא את גבולות ישראל והחל בליווי של מספר מרכזי יזמות ובביצוע מנטורינג ופיתוח עסקי לסטרטאפים בחו”ל. אם תנסו לעקוב אחריו תמצאו אותו כמעט כל שבועיים במקום אחר על הגלובוס, מרצה, נואם ונושם יזמות. איך עושים את זה נכון, מתי, כמה ואיפה, התשובות אצלו.

טל לוקח חלק במערך ההסברה של ישראל בביצוע הרצאות וסדנאות בתחום היזמות ברחבי העולם, כנסי סטרטאפים גדולים ולאחרונה הרצה ב- TEDx. במסגרת פעילותו באקו-סיסטם היזמי, טל פוגש סטרטאפיסטים רבים בתחילת דרכם ומסייע להם להפוך מ-Dreamers ל- Doers כאשר זה גם היה נושא הרצאתו בכנס TEDx בו הרצה. טל משמש כיו”ר במספר סטארטאפים ושותף בהקמת מיזמים חדשים, כדוגמת האקסלרטור הביטחוני הראשון מסוגו, שיפתח בהמשך השנה.

בין לבין ותמיד במרכז בן זוגה של קרן- צלמת מקצועית ושותפה לדרך ואבא לרוני, גיא ותמר.


לאתר האקסלרטור הביטחוני iHLS , לאתר האקסלרטור במכללת סמי שמעון SCE , לאתר מאיץ הגליל של אורט בראודה , לאתר האקסלרטור טכנוארט


להאזנה לראיון המלא עם טל כתרן: