המשותף לטארק עיסא, ד”ר אמיר בכר ואור פביאן הוא ששלושתם החליטו באמצע החיים לעזוב את מקום עבודתם ולהתמסר לתשוקה שלהם: להקים מיזם משלהם.

טארק הקים ביחד עם אחיו בילל את Lofic, אפליקציה שמאפשרת יצירה משותפת של מוזיקה באמצעות הסמרטפון. אמיר הקים ביחד עם שותפתו נורה את Nurami, חברה שמפתחת תחבושות מתכלות שמתפרקות בגוף ומיועדות לתיקון של רקמות רכות. אור הקים ביחד עם חבריו אלי, רון וליחי את Inka Robotics, חברה שמפתחת רובוט מקעקע.

בפאנל בנושא “צעדים ראשונים ביזמות” שנערך בהאב In-Vent בחיפה, מספרים שלושה מהיזמים בהאב על המיזמים שהקימו ועל האתגרים איתם מתמודדים בתחילת דרכם כיזמים.

“כשעבדתי בהייטק בחברות אז הרווחתי הרבה כסף, כשהגעתי לסוף החודש לא ידעתי מה לעשות עם הכסף. החברה האחרונה שעבדתי בה הייתה חברת סטארטאפ שנקראה Tvinci שנמכרה לקאלטורה. אז ברגע שעשינו אקזיט אני עזבתי והיה לי קצת כסף בצד ששמרתי… אני יכול לספר על השותף שלי שהמצב שלו יותר מורכב כי לו יש משפחה וילדים. להסתדר במצב הזה זה הרבה יותר קשה, המחוייבות היא הרבה יותר גדולה.”

(טארק עיסא על האתגר הכלכלי האישי שבהקמת סטארטאפ)

“כשהקמתי את החברה ביחד עם השותפה שלי אז הייתי מובטל חצי שנה, חייתי על דמי אבטלה, ובתקופה הזאת עבדנו בגראז’ כדי להתחיל להריץ את המיזם הזה. כשנגמרו הדמי אבטלה אז לא הייתה לי ברירה אז הייתי צריך לג’אנגל בין המיזם לבין עבודה ומצאתי עבודה בתור שכיר, ובערבים ואחרי העבודה המשכנו לעבוד על זה גם בזמן שעבדתי. וכשקיבלנו את המימון אז פשוט התפטרתי”

(ד”ר אמיר בכר על האתגר הכלכלי האישי שבהקמת סטארטאפ)

“אני הייתי תקופה מאוד ארוכה סטודנט לתואר שני באינטל ובעצם זה איפשר לי לשחק בשני עולמות כי מצד אחד אתה עובד ארעי אז כאילו ה-IP שאתה עושה יכול להיות שלך ומצד שני זה איפשר לי לעבוד הרבה מאוד זמן על המיזם שלי. בנובמבר האחרון אני התפטרתי מאינטל בשביל לעשות את זה פול טיים ואני אוכל בעצם מההכנסות של עצמי ומהחסכונות שבניתי בשנותיי באינטל”

(אור פביאן על האתגר הכלכלי האישי שבהקמת סטארטאפ)

לאתר של האב In-Vent בחיפה

 

לראיון המלא עם טארק עיסא, אמיר בכר ואור פביאן: