“דבר שהוא גם מאוד מאוד חשוב זה לא לקחת כסף מכל אחד. כמו שהמשקיע בודק אותך ועושה עליך Due Diligence – גם אתה חייב לבדוק מי המשקיע. מה שאני אומר זה לא להסתנוור מהכסף אלא תמיד להסתכל גם מי עומד בצד השני, וזה גם מאוד חשוב להשקעות המשך כי לצורך העניין אם היית לוקח כסף מבנאדם כזה, ונניח שהוא ‘נקי’ היום והכל בסדר אבל ה-Reputation שלו לא משהו – זה יכול להיות לרועץ בשלב הבא שתרצה להכניס משקיע גדול, איזושהי קרן משמעותית או אפילו איזושהי רכישה, זה יכול ‘להתפוצץ’ רק בגלל שחלק מבעלי החברה, מבחינת הרוכש הפוטנציאלי, הם לא נאותים

(גיל קרת על גיוס כסף ממשקיעים)

“אני חושב שהטעות הכי אקוטית שיכולה להיות זה לבחור את השותף הלא נכון. בחירה של שותף לא נכון יכולה להרוג חברה, וראיתי כבר מקרים כאלה. לכן חשוב מאוד מאוד לבחור את השותפים הנכונים ורק איתם ללכת. כמו שמשקיעים משקיעים באנשים גם השותפים עצמם צריכים לראות שיש כימיה טובה בינהם, לשים את האגו בצד ולדעת ששניכם או שלושתכם נכנסים לסירה אחת ומתחילים לעבוד ולחתור ביחד ולזכור שיש לכם מטרה אחת משותפת.”

(גיל קרת על אחד הדברים החשובים בהקמת סטארטאפ)

גיל קרת יוסי דהן יזמות או למות היבטים פיננסים סטארטאפ

גיל קרת – מייסד, שותף ומנכ”ל של ברוקס-קרת ניהול פיננסי. בשנת 1995 ייסד גיל את ברוקס-קרת עם שותפיו עד היום אורן ודפנה ברוקס. במהלך 20 השנים האחרונות גיל ליווה מאות חברות לאורך מסלול החיים המלא שלהן, החל מחברת הזנק בשלב התחלתי ועד בגרות מלאה. גיל קרת מעורב בתהליכים שונים של היבטים פיננסיים כגון מיזוגים ורכישות, הנפקות, גיוס כספים ופיתוח עסקי עבור חברות סטארט-אפ וחברות הייטק.
כחלק מפעילותו, גיל שומר על יחסים קרובים עם חברות רבות ומעניק מניסיונו בתחום היזמות העסקית, פיתוח וייעוץ, הוא משמש כיועץ עסקי ומנטור בתוכניות  האצה שונות לסטאראפים כמו אקסלראטור ה-IBM Alpha Zone. גיל תומך באקוסיסטם המקומי של יזמים ע”י הובלת מפגש חודשי בשם “פאנל המומחים” בו נעשה חיבור בין חברות סטארטאפ ישראליות מתחומים שונים למשקיעים ולמומחים.

בזמנו החופשי גיל נהנה מ-Kite Surfing ומתרומה לעמותת “עולים ביחד”, עמותה ללא מטרות רווח המקדמת את השתלבותם של עולים יוצאי אתיופיה בחברה הישראלית.

לגיל תואר בוגר מהחוג לחשבונאות וכלכלה באוניברסיטת חיפה.


לאתר של ברוקס-קרת , לעמוד הפייסבוק של ברוקס-קרת


להאזנה לראיון המלא עם גיל קרת:

[/two_third]