“בקרן שאני מנהל 90% מהפניות למיזם ביוטק חדש מגיעות ממוסדות אקדמאים או בתי חולים שעושים מחקרים. בד”כ הפניה היא תוצר של חוקר/ת שיש להם משהו מעניין ובסופו של דבר המוסד למסחור של המוסד האקדמי פנה אל אותם חוקרים והציע להם לפטנט את הטכנולוגיה שלהם. הטיפ שלי זה להיות יותר פרואקטיביים. אם אתה מה-90% האלו שמגיעים מהאקדמיה אז תתעניין בנקודה הסופית של הטכנולוגיה שלך – האם תהיה בסופו של דבר תרופה? או האם תוכל למצוא דרך להוציא מזה תרופה? או שאולי תמצא מערכת שנותנת אפשרות למצוא כמה תרופות. דבר ראשון, תתעניין במה שיש מעבר לקהילה המחקרית האקדמית שלך, גם בינלאומית. תחשוב על החלק הקליני – מה עכשיו נכנס לניסויים קליניים? מה אתה חוזה עוד 10 שנים? איזה מענה אתה יכול לתת שלאחרים אין? ותקפיד שהמחקר שלך יהיה באיכות סופר טובה. תבקש יותר כסף לעשות יותר ניסויים של ולידציה של התוצאות שלך. אולי תעבוד עם גוף שלישי כדי לעשות עוד מחקר עם עכברים כדי להיות בטוח שהתוצר שלך ולידי, זאת אומרת שגם מישהו אחר יכול לקבל את אותן תוצאות. כל הזמן תשאל את הגופים שמתעניינים במיזם שלך ‘מה הייתם רוצים לראות?’ ותנסה לעשות את זה. אל תגיד ‘אבל זה לא משהו שהקבוצה שלי עושה’. בד”כ זה הגאפ שאתה צריך למלא לפני שמישהו יהיה מוכן לשים כסף. תדבר עם כולם, תבין את הפער, תנסה לסגור את הפער ותנסה לדבר באותה שפה – זה מקרב אותך כיזם אקדמאי לאנשים שהם יותר תעשיתיים. זה לא שהם לא אוהבים את המחקר שלך – הרבה פעמים הם פשוט לא מבינים אותו. וגם להבין באיזה מצב מוכנות להשקעה את/ה – מה אני צריך לסגור כדי להגיע למצב שאנשים כן רוצים לשים כסף. תדבר עם עוד אקדמאים שעשו את זה – תבין מה היה הפער שלהם ואיך הם סגרו אותו”.  (סימונה בוטי בהמלצות ליזמים בתחום ביוטק)

סימונה בוטי מנהל את החממת ביוטק MS Ventures בישראל מאז שהחלה את פעילותה ב-2011. קודם לכן, סימונה שימש כסמנכ”ל פיתוח עסקי בחממת ביומד של חברת RAD, אחת מהחממות המובילות בישראל בתחום מדעי החיים. לפני עבודתו ב-RAD Biomed, סימונה שימש כמנהל פיתוח עסקי בכיר בחברת Cogenics. סימונה הוא גם חבר הנהלה באיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות, ה-IATI.

לסימונה בוטי דוקטורט בכימיה ממכון ויצמן למדע, ממנו קיבל את פרס “דב אלעד” בביולוגיה מבנית והיה חבר בוועדת הבריאות בבית הספר לרפואה באוניברסיטת נורת’ווסטרן בשיקגו.


לאתר חממת MS Ventures , לאתר האקסלראטור של RadBiomed


להאזנה לראיון המלא עם סימונה בוטי: