“קלינטק זה תחום שדורש יצירתיות מבחינת המקורות מימון. במיוחד אם זה פתרון מבוסס חומרה אז קשה למצוא כסף זמין בארץ בערוצים הסטנדרטים של ההון-סיכון. צריכים להתאמץ קצת וללכת גם לחו”ל, וגם לגופים לא סטנדרטים כמו Home Offices ותאגידים. יש את סין שרעבה לפתרונות בתחום אבל לא הייתי הולך לשם אם אין עדיין מוצר מוכן לפחות ברמת הביתא כי אחרת זה בזבוז זמן כי הם לא מסתכלים על פתרונות שהם ב-Early Stage. אבל כן Family offices ותאגידים באירופה ובארה”ב הם בהחלט יכולים להיכנס גם בשלב מוקדם יחסית. אני חושב שצריך להסתכל על היזמות כדבר שצריך לעשות אימפקט מאוד גדול, כלומר, לא הייתי נכנס למשהו שהוא יחסית מינורי, כלומר שמשפר בכמה אחוזים איזשהו תהליך כי אין מה לעשות, העולם הזה הוא מאוד Comoditized ולעשות שינויים קטנים אם מחירי האנרגיה משתנים קצת אז זה יכול להיעלם. אז ללכת אולי קצת לכיוון יותר יומרני אבל ללכת לשינויים יותר משמעותיים בתהליכים, ואם לא אז פשוט לא להיכנס. אין טעם לעשות דברים קטנים כי הם לא יצליחו, זה תחום יחסית קשה בקטע הזה. אבל אם יש Value proposition מאוד חזק אז ללכת על כל הקופה למרות הקשיים בגיוס וכו’. וכמו שאמרתי קודם, השוק עכשיו מקבל יותר אם יש חיבור בין Software ל-Hardware כאשר ה-Software עושה את רוב העבודה אז שם אפשר לעשות הרבה הרבה דברים ששעדיין לא יושמו, והעולם הוא מאוד גדול, יש הרבה תחומים שעדיין לא ראו טכנולוגיה כמו תחומי הטלקום והאינטרנט ראו אולי יותר מידיי טכנולוגיה.”

(אסטורה מודנה על המלצות ליזמים בתחום קלינטק)

אסטורה מודנה יוסי דהן קלינטק

אסטורה מודנה שותף מנהל בקרן טרה וונצ’רס המתמקדת בהשקעות בתחום קלינטק. לאסטורה ניסיון של 10 שנים בניהול השקעות בטרה וונצ’רס. לפני כן, אסטורה היה מנהל ב-Israel Seed Partners – קרן הון סיכון ישראלית לסטארטאפים בשלב הסיד המנהלת כ-260 מליון דולר בהשקעות. אסטורה היה משקיע מרכזי בחברת Cellint – סטארטאפ בתחום הסללולר, ויועץ בחברת מקינזי בצרפת ובאיטליה.

לאסטורה דוקטורט בפיזיקה ממכללת אימפריאל ופוסט דוקטורט מאקול פוליטכניקה בפאריס. לאסטורה תואר ראשון בפיזיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. לאסטורה יותר מ-25 פרסומים מדעיים בתחום הפיזיקה.


לאתר הבית של Terra Ventures , לעמוד הלינקדאין של Terra Vnetures


להאזנה לראיון המלא עם אסטורה מודנה: