“הרבה מאוד מהיזמים שמגיעים אלינו מגיעים מאוד מאוד לא ‘מבושלים’. בעוד שבשדרות רוטשילד או בהרצליה פיתוח היית מצפה לפגוש יזם מהסטריאוטיפ שיגיע לך עם מחשב אפל מפונפן ויעשה לך מצגת מאוד מאוד יפה – הרבה פעמים היזמים הערבים באים, שמים את המפתחות של האוטו על השולחן ומדברים, ואתה פשוט פוגש גאונים בקנה מידה לא ישראלי – אלא עולמי !!! גאונים !!! וזה הכיף הכי גדול בעבודה הזאת בטאקווין, היכולת לפגוש באמת גאונים שלא צומחים על אדמה רגילה אלא צומחים דרך סלע ואלה סוג האנשים שאנחנו רואים בטאקווין. ובעתיד אני מקווה שנראה כאלה שגם צמחו על אדמה רגילה”

(איציק פריד על אחד ההבדלים בין יזמים ערבים ליהודים)

“אין כאן חברה של יזמים ערבים כמו שיזמים מצטלמים כאן בעמוד הראשון של דה-מרקר וכלכליסט, ומה שאנחנו צריכים זה סיפור הצלחה אחד ראשון גדול שיהווה מודל. כי ברגע שיפתח הסכר תהיה כאן תאוצה, ו-Mark my words – יש לנו הקלטה עכשיו – שתוך חמש-שש שנים יהיה כאן מבול (!!!) של סטארטאפים ערבים סופר סופר מוצלחים. ולמה?! לא צריך להיות גאון כדי לנחש את זה. אנחנו בטאקווין נעשה כמה סיפורי הצלחה, יש לנו כמה חברות שרואים – כתוב עליהם הצלחה. האדמה, האקוסיסטם בישראל זה כמו אדמה של גינה, זו אדמה נורא נורא טובה ורוויה בחומרים טובים שאם אתה שותל שם זרעים של ירקות או פירות או עצים, לא משנה מאיזה סוג, יצמח משהו בסופו של דבר טוב אם תגנן את זה כמו שצריך, וזה הסטארטאפ ניישן”

(איציק פריד על החזון שלו לגבי יזמות במגזר הערבי)

איציק פריד, שותף המנהל של קרן Takwin Labs, קרן המשקיעה בחברות של יזמי הייטק ערבים. הקרן הוקמה על ידי התעשיין והיזם עמאד תלחמי, בשותפות עם חמי פרס (מקרן פיטנגו) ואראל מרגלית (מקרן JVP).

לפני הצטרפותו ל- Takwin, איציק היה מנכ”ל חברת Playscape, שותף ב-Argoquest Holdings, VP Business Affairs of AOL, ויועצו הבכיר של שר האוצר.

איציק למד פיזיקה לפני הצבא ומשפטים אחרי, שניהם באוניברסיטת תל-אביב


קטע מרתק של עימאד תלחמי (שאיציק הזכיר בתכנית) המתאר את הרקע להקמת טאקווין , Takwin Labs


להאזנה לפרק עם איציק: