הוא בכלל הגיע מתחום של אדריכלות ולא מלימודים טכנולוגיים ובכל זאת הקים סטארטאפ לגמרי בעצמו. חודשיים לאחר שסגר את החברה הראשונה שלו, 3D Visual, הוא הקים מיזם חדש בשם CmyCasa, הפעם עם שותף טכנולוגי שישלים את יכולותיו. CmyCasa הייתה מוצלחת יותר מ-3D Visual אבל לא מספיק. שבוע לפני שהוא והשותף רצו לסגור את החברה, הציע לו חבר להיפגש עם אוטודסק, פגישה שהובילה בסופו של דבר לרכישה של CmyCasa. היום הוא משמש כמנכ”ל אוטודסק ישראל ובתפקיד הרוכש של חברות ישראליות (PurpleBit ב-2015). הצטרפו אלינו לראיון כדי לשמוע את הסיפור המדהים של איתן צרפתי וגם את התובנות שלו לגבי גיוס השקעות וצמיחה של מיזמים.

בראיון איתן גם מדבר על ההזדמנויות שיש ליזמים בתחום של ייצור תעשייתי בכלל והדפסות תלת-מימד וערים חכמות בפרט – המהפכה התעשייתית הבאה.

“תמיד תיקח שותף. אתה לא חייב לקחת שני שותפים או שלושה או ארבעה שזה כבר יותר מידיי, אבל תמיד תיקח שותף – אל תעשה את זה לבד. אני עשיתי את הכל לבד בזמנו ואני יודע שזאת הייתה טעות. כלומר, אם אני לוקח את עצמי למיזם הבא  שאני ארצה להקים אז אני אלך עם שותף. ואני חושב שזאת גם אחת הסיבות שסגרתי את המיזם (הראשון). לא היה לי את העזר כנגדי או את השותף שיחזק אותי במקומות שאני חלש בהם. אז קחו שותף שמשלים את הכישורים שלכם. אם אתה מפתח C++ מעולה אז אל תיקח עוד מפתח C++. אם אתה מתמצא באלגוריתמים של Computer Vision אז אל תיקח אחד בדיוק כמוך. קח מישהו שישלים אותך. כדאי  שיהיה מישהו שנוטה יותר לכיוון הביזנס או השיווק ואחד שנוטה יותר לכיוון הטכנולוגיה. גם מבחינת המשקיעים זה יותר נח. זה כאילו הגרעין של החברה העתידית, זה נראה יותר בוגר וזה מרגיש יותר טוב. גם אם אתם חושבים שאתם יודעים ממש טוב בכל התחומים – אתם לא”.

“התובנה השניה היא: מהיום הראשון ללכת לגיוס ומהיום השני ללכת לגיוס הבא. אפשר להגיד שאנשים מסתכלים על גיוסים כעל סיבובי גיוס שזו תפיסה מוטעית ושגויה בעיני. אין סיבובי גיוס – אתה כל הזמן מגייס. כשאתה בסטארטאפ, כשאתה מתחיל איזשהו מיזם אתה כל הזמן צריך כסף. בד”כ בשלב בסיד אתה מגייס כמה מאות אלפי דולרים, אחרי זה אתה הולך למיליון דולר פלוס. גם אם גייסת את ה-5M$ רוץ תגייס את העשרה הבאים או את העשרים הבאים. אתה חייב את זה בשביל הגדילה של החברה שלך. אנשים חושבים על זה במושגים של אדם פרטי וזה לא נכון. ברגע שגייסת מיליון דולר או שני מליון דולר הם נשרפים במהירות האור, כי זו חברה, וחברה עולה כסף, וחברה עולה טיסות לחו”ל, וחברה עולה מתכנתים, ורוב הכסף הולך על השכר של האנשים. הכסף יגמר מהר מאוד ודווקא לנצל הייפ של גיוס בשביל הגיוס הבא. זה משהו שלמדתי מהחברה הראשונה שלא רצתי לגייס, עשיתי את הכל מהכסף שלי, סמכתי על זה שהביזנס יתקדם ושאהיה Break even מהר – אבל זו לא הדרך”

(איתן צרפתי, מנכ”ל אוטודסק ישראל, על הלקחים מהמיזם הראשון שלו)

איתן צרפתי הוא ראש קבוצת ה- Digital Manufacturing באוטודסק ישראל, מרכז מחקר ופיתוח מוביל מתמקד בדור הבא של עתיד הייצור בתחומי ההדפסה בתלת מימד Additive Manufacturing, IOT תעשייתי, Generative Design ועוד.

איתן הוא בראש ובראשונה יזם, הלוקח חלק פעיל ב- eco-system ותמיד מחפש את הטכנולוגיות החדשניות ביותר, בעבור חטיבות ההשקה של אוטודסק “Spark” ו- “Forge”.

בשנת 2012 רכשה Autodesk את חברת הסטארטאפ שאיתן הקים – Imagine Web (CmyCasa), חברה חלוצית בתחומה וחדשנית מאד בתחום התלת מימד המאפשרת המרת חלילים מצולמים לסביבות תלת מימד ממוחשבות. הרכישה הביאה לפיתוח אחד ממוצרי הדגל של אוטודסק – Autodesk HomeStyler, פלטפורמה ניידת ואינטרנטית ואינטרנט לעיצוב הבית.

איתן הוא בוגר תכנית מנהלים בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד בבוסטון וסיים בהצטיינות את בית הספר לאדריכלות של אוניברסיטת תל אביב.

לאיתן יש תשוקה בלתי רגילה לאמנות ועיצוב, במיוחד כאשר הם נפגשים טכנולוגיה. הוא נשוי למיכל ובשעות הפנאי משתדל לעסוק בציור או פיסול.

לאתר Autodesk ישראל

להאזנה לראיון המלא עם איתן צרפתי: