אדם פישר נולד בדרום אפריקה ובגיל שלוש וחצי היגרה משפחתו לארה"ב בעקבות גילויי אנטישמיות שם. הוא גדל בסן אנטוניו שבטקסס ולא חשב לרגע לבקר בישראל עד שב-1990 הוא נחשף בתקשורת לתמונות ממלחמת המפרץ, תמונות שעוררו בליבו תחושת ציונות. כשסיים את התואר הראשון באוניברסיטת ג'ורג'טאון החליט לעבור לגור בישראל לכמה שנים.

הדבר הראשון שעשה כשעלה לישראל היה לשרת בצה"ל. לאחר שירות מקוצר של שנה בחיל השריון הצטרף לקרן JVP של אראל מרגלית. כעבור זמן קצר הכיר כאן גם את אישתו לעתיד. עם עבודה טובה ומישהי להקים איתה משפחה החליט להישאר בישראל. ב-2004 הפך שותף ב-JVP.

אחרי מספר שנים בישראל נשלח אדם להוביל את הפעילות של JVP בארה"ב. 2 מהחברות שהשקיע בהן הושקעו גם ע"י קרן אמריקאית גדולה מאוד בשם Bessemer Venture Partners. באחת מישיבות הבורד של אחת החברות פגש אדם את בוב גודמן, אחד השותפים ב-Bessemer. בוב אמר לאדם שאין ל-Bessemer תכניות להקים סניף בישראל אבל אם אדם יעבור אליהם אז הם ישקלו זאת ברצינות. כעבור שנה פתח אדם את הסניף בישראל.

מאז הצטרף אדם פישר לקרן Bessemer Venture Partners הוא השקיע ב-30 חברות ישראליות שמתוכן 14 נרכשו או הונפקו, בינהן: Ravello שנרכשה ע"י Oracle , ו-Soluto שנרכשה ע"י Asurion , ו-Storwise שנרכשה ע"י IBM , ו-Traffix שנרכשה ע"י F5 ואפילו WIX שהונפקה בנאסד"ק ב-2013. עד היום השקיעה הקרן כולה כ-4 מיליארד דולר בחברות בשלבים שונים ובמדינות שונות.

"הדבר הראשון זה להגדיר את המוצר כמו שצריך. מה לעשות, אנחנו רחוקים מאוד מלקוחות, וגם כשאנחנו חושבים שאנחנו מכירים לקוחות אנחנו לא. לא כמו מישהו שקרוב לשוק או שהיה פעם לקוח. שמידי פעם, דרך אגב, אני כן פוגש יזמים שמפתחים משהו לעצמם ברמה כזו שהם היו פעם לקוח של כזה דבר, ואז זה נהדר. אבל זה בעיקר עובד טוב כשאתה מהנדס שמוכר למהנדס. כשאתה כבר מוכר למישהו יותר עסקי או לאיזו פונקציה אחרת בארגון אז יש פער. ואני חושב שהגישה הישראלית זה להגדיר את המוצר ואז לפתח. ומה לעשות?! זה לא עובד ככה. כל הזמן צריך להגדיר את זה מחדש וכל הזמן לפתח את זה"

(אדם פישר על אחד האתגרים העיקריים איתם מתמודדים יזמים)

לאתר של בסמר ונצ'רס פרטנרס

לראיון המלא עם אדם פישר: