נימרוד להבי הגיע לעולם התוכנה קצת בטעות. הוא למד שנה ראשונה בטכניון הנדסת מכונות כי הוא לא ידע מה הוא רוצה לעשות כשיהיה גדול ואז הוא גילה שהקורס שהוא הכי אוהב זה תיכנות בשפת C. בסוף שנת הלימודים הראשונה הוא נאלץ לעבור לאזור המרכז בעקבות אישתו והחליט לעבור ללמוד בבינתחומי הנדסת מחשבים. בחופשה בין הסמסטרים, אח של נימרוד שלמד לימודי רפואה, הציע לו שהם יתחילו לבנות אתרי אינטרנט ביחד. אז נימרוד קנה מחשב, למד תיכנות והתחיל לבנות אתרים. הוא התחיל כפרילנסר ועם הזמן גייס עובדים נוספים. בשלב מסוים החברה שהקים לשרותי פיתוח תוכנה העסיקה כ-20 עובדים.

זה עבד מאוד יפה עם ההפרעת קשב וריכוז שלו. כל כמה חודשים פרויקט אחר, טכנולוגיה אחרת, סביבה אחרת, שוק אחר, לקוח אחר… למרות זאת הרגיש שאין השפעה אמיתית על העולם עם מה שהוא עושה. וכך, ב-2012, אחרי 15 שנה הוא הרגיש שזה מספיק לו והחליט לעשות משהו אחר. הוא סגר את החברה לשרותי פיתוח תוכנה והקים סטארטאפ חדש עם חבר. הסטארטאפ לא התקדם כמו שתכננו וכעבור כחצי שנה סגרו את החברה. באותה תקופה נימרוד התחיל לחקור את העולם הזה של הביטקוין. הוא הגיע למסקנה שהביטקוין יכול להשפיע על הרבה תחומים בעולם. זה היה נראה לו מאוד דיסראפטיב כיוון שתעשיות פיננסיות לא עברו שום שינוי במשך מאות שנים. וכך, יום אחרי שסגר את הסטארטאפ הקודם שלו התחיל לעבוד על מה שגדל להיות היום חברת Simplex – חברה שמספקת שרותי תשלום ללא הונאות.

עד היום גייסה Simplex השקעה של כ-10M$ ממשקיעים פרטיים שונים בינהם גיגי לוי-וייס, יריב גילת, ירון למלבאום ואחרים. החברה מעסיקה כ-70 עובדים במשרדיה בגבעתיים ומספקת שרותי תשלום מקוונים ללא הונאות לעשרות לקוחות. לפני מספר חודשים עברה Simplex לריווחיות.

"בן הורוביץ, בספרו The hard thing about the hard things, אומר שיש שלושה P’s, שזה: People, Product & Profits. אז אני שם מעל זה עוד P שזה Purpose. אז אם אתה מביא Purpose מספיק גדול שאנשים יכולים להרתם אליו, ואצלינו ה-Purpose הוא מאוד ברור: אנחנו Superheroes !!! אנחנו נלחמים בפושעים. כל יום העבודה שלנו זה להגן על סוחרים באינטרנט מפני גנבים שבאים לגנוב מהם. אנחנו ליטרלי Superheroes. אז אתה יודע, אנשים שמתחברים לנרטיב מרגישים טוב כשהם באים בבוקר לעבודה כי הם יודעים מה הם עושים. זה לא איזה משהו מעורפל שנועד להכניס איזה באנר בלמטה של משחק באייפון. זה משהו ברור שאתה שמח לעמוד מאחוריו"

(נימרוד להבי על התרבות המיוחדת של חברת Simplex)

לאתר של סימפלקס , לעמוד הפייסבוק , לעמוד הלינקדאיןלאתר של GeekCon , לאתר איגוד הביטקוין הישראלי

לראיון המלא עם נימרוד להבי: